העבודה היא חיינו, וכיוון שאנחנו מבלים חלק משמעותי מהחיים שלנו בפעילות זו, באופן סטטיסטי הסיכוי לכך שניפגע דווקא במהלך ביצוע הליכים הקשורים לעבודה עולה באופן משמעותי. על פי חוק הביטוח הלאומי ושאר ביטוחים הקשורים לתחום התעסוקה, כל תאונה שאירעה במסגרת העבודה דורשת טיפול מותאם וכן תשלומי פיצויים תאונת עבודה. יחד עם זאת, פעמים רבות הזכויות האלה אינן מתממשות, ויש להשיג את המגיע באמצעות התנהלות יעילה יותר לצד עורך דין. בנוסף, רבים חוששים מראש מהיחס הלא נעים מצד ביטוח לאומי הדורסני, ופונים לשירות מקצועי על מנת שכל זכויות נפגעי עבודה ימולאו בצורה הנדרשת.

מה עושים במסגרת ההתנהלות מול הרשויות השונות בכדי לקבל פיצויים תאונת עבודה?
על פי חוק, כל אירוע המתרחש בזמן העבודה של המועסק, בדרך לעבודה או חזרה ממנה וכן בהפסקת האוכל – מכוסה על ידי ביטוח העובדים. הדבר נכון גם לגבי אנשים עצמאיים. במקרה בו התרחשה תאונת עבודה, יש להגיש טפסים מתאימים למוסד לביטוח לאומי, אם התאונה לא הייתה באחריות המעסיק. במקרה בו העובד נפגע בגלל רשלנות של המעסיק, אזי האחרון מחוייב לתשלומי פיצויים מעבר לקבוע בביטוח לאומי. יחד עם זאת, כל סכום שהתקבל מהביטוח הלאומי מתקזז מהפיצויים מחברת הביטוח של המעביד. המעסיק מחויב לתת טופס ב.ל. 250 שיאשר מתן טיפול רפואי לעובד שנפגע, ומאוחר יותר ישמש גם בתור בסיס לקבלת פיצויים תאונת עבודה וסטאטוס מותאם בשלבים מאוחרים יותר.

כיצד מבצעים תיעוד נכון של השתלשלות האירועים בעת תאונת עבודה?
בכדי לקבל את מלוא ההיקף של פיצויים תאונת עבודה, יש ליצור את התיעוד המלא והמדויק ביותר של האירועים שהביאו לתאונה. לכן חשוב מאוד להגיד למומחים שהגיעו לזירת האירוע (חובשים, עובדי מד"א) שמדובר בתאונת עבודה, על מנת שזה ישתקף בכל המסמכים שתקבלו בבית החולים ובשאר המוסדות הרלוונטיים. מומלץ גם ליצור קשר עם עורכי דין בשלבים כמה שיותר מוקדמים. משרדו של עורך הדין איתן פלג מתמחה בתמיכה בנפגעי תאונות עבודה עוד משנת 2000, מעניק ליווי צמוד ודואג לכך שכל זכויות נפגעי עבודה יקבלו מענה מלא ואת כל הסכומים הקבועים בחוק.

פיצויים תאונת עבודה