רשלנות באבחון טרשת

מהי טרשת? טרשת, היא מחלה בה יש פגיעה במערכת העצבים המרכזית של הגוף. כתוצאה מהמחלה, הזרמים החשמליים העוברים בגוף האדם, עוברים בצורה לא טובה, וכך קשה לזרמים החשמליים להגיע אל המוח. במצב זה, המוח לא ישדר כראוי פקודות אל הגוף, וכך כל התפקוד התקין ייפגע. רשלנות באבחון טרשת, עלול לגרום לנכות, וחוסר יכולת תנועה חופשית של הגוף.

אילו אברים בגוף נפגעים כתוצאה מטרשת?
טרשת עלולה לגרום לבעיות ראייה, בעיות של התנוונות שרירים, התקפי סחרחורות, קושי בהליכה, ועוד. באופן כללי, מי שחולה במחלה, יכול לחיות עם המחלה במשך שנים רבות. אולם, יש מקרים, בהם הטרשת חמורה, וגורמת לנכות. היקף הפגיעה, תלוי האם החולה יקבל טיפול מהיר במחלה. לכן, רשלנות באבחון של הטרשת בהתחלה, יביא להיקף פגיעה גדול יותר.

חשיבות האבחון והטיפול בטרשת:
קשה לאבחן טרשת, אך כאשר מטופל סובל ממכלול של סימנים לטרשת, מוטב שייבדק בבדיקות דם, והדמיות, ובדיקות נוזלים לגילוי טרשת. באמצעות טיפול תרופתי מתאים דרך הוריד, ניתן לעצור התקפי טרשת, ואף לרפא את נזקי הטרשת. רשלנות באבחון מוקדם של הטרשת, יכולה להביא לתוצאות בלתי הפיכות.

טרשת כתוצאה מגידול
לעיתים, הסיבה לטרשת, יהיה גידול סרטני, שיפגע בזרימה התקינה של החשמל במערכת העצבים. ניתן למנוע את הטרשת במקרה זה, כאשר מגלים מוקדם את הגידול הסרטני. רשלנות באבחון גידול סרטני, עלול לגרום להתפשטות מחלת הסרטן בגוף, ויצירת מחלת הטרשת.

אילו מענקים יכולים לקבל חולי טרשת?
כאשר יש פגיעה בתפקוד התקין, ניתן לקבל קצבת נכות, וכן מענק מחברות הביטוח. כאשר המחלה החמירה בגלל רשלנות באבחון טרשת, ניתן לתבוע את הרופא המטפל על רשלנות רפואית. כאשר הסיבה לטרשת, היא גידול שלא טופל בזמן, ופגע במערכת העצבים, אפשר לתבוע את הרופא המטפל, גם על רשלנות באבחון גידול.

כדאי להיעזר בעורך דין כדי לתבוע על רשלנות באבחון טרשת
עורך הדין איתן פלג, הינו עורך דין, המתמחה בתביעה על רשלנות רפואית. בנוסף, עורך הדין יסייע לכם לקבל את דמי הביטוח והמענקים, להם הם זכאים. עורך דין מקצועי, ידע באילו סעיפים להשתמש, כדי להגיש תביעה. עורך הדין איתן פלג, יעזור לכם להגיש תביעה משפטית, במקרה של נזק רפואי, בגלל רשלנות באבחון טרשת.


מוזמנים לקרוא בנוסף:
עורך דין לתביעות יצוגיות