רשלנות באבחון סרטן

היא נחשבת כיום לאחת המחלות הקשות ביותר וגם לגורם העיקרי למוות בעולם. מחלת הסרטן תוקפת מאות אלפי אנשים בכל שנה והיא יכולה להוביל לפגיעות קשות ולצערנו, כפי שקורה לא אחת, גם למוות. גילוי מוקדם של המחלה יכול להציל חיים ולמנוע את התדרדרותה של המחלה ואת הופעתן של התופעות החמורות הנלוות לה. אולם, ישנם לא מעט מצבים של רשלנות באבחון סרטן, רשלנות הנובעת מסיבות שונות ומצדיקה הגשת תביעה בעזרתו של משרד עורכי דין בחיפה – איתן פלג. משרד זה מתמחה בהגשת תביעות נזקי גוף, לרבות תביעות רשלנות באבחון סרטן והוא עושה זאת תוך הכרות רבה עם התחום וניסיון רב, שצבר לאורך השנים.

מתי מגישים תביעה מסוג כזה?
הגשת תביעת רשלנות באבחון סרטן יכולה להיעשות במספר מקרים. ניתן לפנות לעזרתו של משרד עורכי דין בחיפה במקרים של איחור באבחונה של המחלה, במקרים של טעות באבחון (הקביעה כי הגידול הסרטני הממאיר הינו למעשה גידול שפיר) וגם במקרים של אי זיהוי גרורות שנשלחו לאזורים שונים בגוף. רשלנות באבחון המחלה, לרבות אבחון שגוי, יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות. רשלנות באבחון סרטן יכולה למשל להיות במצבים בהם ניתן טיפול תרופתי במינון שאיננו נכון או טיפול תרופתי שהוא שגוי. היא יכולה להיות גם הימנעות משליחתו של המטופל לבדיקות מורכבות יותר ולמומחים בתחום ואף, במצבים מסוימים, התעלמות מתלונותיו. גם במקרים בהם הרופא המטפל איננו מתייחס להיסטוריה המשפחתית של המטופל ולא לוקח אותה בחשבון, כלומר במקרים בהם המחלה תורשתית, הרי שזוהי רשלנות לכל דבר.

כיצד מגישים את התביעה?
את תביעת הרשלנות מגישים בעזרתו של עורך דין, המתמחה ברשלנות רפואית. על התובע, המיוצג על ידי עורך דין זה, להוכיח בפני בית המשפט כי הנזק שנגרם לו, פגיעה באיכות ובתוחלת חייו, הוא כתוצאה מהרשלנות עצמה, כלומר מאבחון לא מקצועי, לא מדויק של המחלה או התעלמות ממנה. הדבר כולל איסוף של ממצאים רפואיים שונים, בדיקות המעידות על מצבו הבריאותי של החולה וכן כל ההיסטוריה הרפואית שלו. במקרים רבים יוזמן רופא מומחה לבית המשפט, הן מטעמו של התובע והן מטעמו של הנתבע.


מוזמנים לקרוא בנוסף:
רשלנות במעקב רפואי