רשלנות עיריות

לפעמים, ישנם נפילות ופציעות הקורות ברחוב, או בשטח ציבורי, בגלל רשלנות עירייה. מספיק מהמורה במדרכה, כדי ליפול ולשבור רגל. במקרה זה, יש להגיש תביעה נגד העירייה על רשלנות. לאזרח הבודד, קשה להתנהל לבד בתביעה מול עירייה, ולשם כך, יש להיעזר בשירותיו של עורך דין רשלנות עירייה.

מחויבות העירייה:
על העירייה, לספק לתושבים את כל התנאים הנדרשים להליכה ברחוב: מדרכות מספיקות להליכה, מבלי צורך לרדת לכביש, אספלט במדרכה ובכביש שלם ולא שבור, גיזום שיחים בשטח ציבורי, תאורה נאותה בלילה, וכו'. כאשר העירייה, אינה מבצעת את תפקידה כראוי, ותושב העיר נפצע כתוצאה מאי טיפול העירייה במפגע מסוים, אזי יכול התושב לתבוע את העירייה על רשלנות. אזרחים רבים, נפצעים כל שנה בגלל רשלנות עיריות.

מחויבות עירייה בימי שביתה:
אחריות העירייה, היא למנוע נזקים בגוף וברכוש, גם בימי שביתה. לכן, העירייה מחויבת לפצות אזרח שנפגע, גם אם פגיעה זו קרתה בגלל שביתה של העובדים. אזרח שנפל בגלל אי פינוי פחי אשפה בימים של שביתה, יוכל לתבוע את העירייה.
רשלנות עיריות, יכולה לעיתים לגרום לנזק ברכוש, ולא נזק בגוף. החוק מאפשר לתבוע את העירייה גם על נזק שנגרם לרכוש.

כיצד יפעל עורך דין רשלנות עירייה מקצועי?
עורך הדין, מכיר את הסעיפים בחוק, המתייחסים אל רשלנות עיריות. עורך הדין יידע כיצד לתבוע, ואילו טענות יש להציג כדי לזכות בתביעה. על עורך הדין להוכיח שהפגיעה נוצרה בגלל רשלנות עירייה.
עורך דין מקצועי, יידע כיצד להעלות את גובה הפיצוי. גובה הפיצוי, הוא לפי גובה הפגיעה. כאשר התרחשה רק נפילה, ללא נזק בגוף או ברכוש, גובה הפיצוי יהיה נמוך. ככל שאחוזי הנכות גבוהים יותר, כך הפיצוי יהיה גבוה יותר. כך גם הכלל לגבי נזק של רכוש- ככל שהנזק גדול יותר, כך הפיצוי יהיה גדול יותר.


עורך הדין איתן פלג, מתמחה הוצאת פיצוי בגין רשלנות עיריות. עורך הדין יידע אילו מסמכים להציג, ולהביא את הראיות המתאימות, לכך שהפגיעה נוצרה בגלל רשלנות של העירייה. עורך הדין איתן פלג, יסייע לכם וידריך אתכם בכל שלב, עד לקבלת הפיצוי.


מוזמנים לקרוא בנוסף:
תביעות יצוגיות