רשלנות רפואית

למרבה הצער, הליכים רפואיים לא תמיד מתנהלים על הצד הטוב ביותר. לעתים הטיפול נכשל מסיבות שאינן תלויות בצוות המטפל, ולעיתים נגרם לחולה נזק כתוצאה מרשלנות של הצוות הרפואי. במקרה של פגיעה ונזקים שיש חשש כי נגרמו מרשלנות רפואית זו או אחרת, יש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום.

מהי רשלנות רפואית?
רשלנות רפואית היא התנהלות לקויה של מי מן הצוות הרפואי המטפל, אשר בעטיה נגרמו למטופל סבל, כאב ונזק מיותרים. לא מדובר במקרים בהם הטיפול לא עבד מסיבות שאינן תלויות בצוות, או במקרים בהם הרופא המטפל הפעיל שיקול דעת שלא הוכיח את עצמו. הרופאים והצוות הרפואי הם בני אדם, ולעיתים נדרשים לבצע החלטות מהירות בזמן אמת, בנוסף, פעמים רבות הפתרון לבעיה רפואית אינו חד משמעי, ושיקול הדעת האנושי הוא חלק ממרכיבי הטיפול. אולם, כאשר לא הופעל שיקול דעת ולא הוקדשה תשומת לב מספקת למצבו הספציפי של החולה, כאשר נמנע ממנו טיפול שהיה מיטיב עמו או שניתן לו טיפול שהרע את מצבו ולא הופסק מיידית, אזי יש מקום להגיש תביעה על רשלנות רפואית.

מתי יש יסוד להניח כי נחשפת לטיפול רשלני?
כאשר טיפול או תרופה גורמים למטופל נזק במקום להיטיב את מצבו, כאשר הטיפול שהחולה מקבל שונה מן הטיפול שאמור היה לקבל או שאינו מקבל טיפול שמצבו הרפואי מחייב, יתכן שיש מקום להגשת תביעה על רשלנות רפואית. בנוסף, כאשר אדם עובר הליך רפואי כירורגי ללא הצדקה, וכן בכל מקרה אחר בו הטיפול אינו מתאים למצבו של החולה, אינו מיטיב עמו ואף גורם לו נזק, החמרה וכאב, כדאי לבדוק את האפשרות להגשת תביעה רפואית.

מה עושים?
אם קיבלת טיפול רפואי רשלני, שבעטיו אתה סובל מכאבים, נאלץ לעבור טיפולים נוספים, וסובל מבעיות רפואיות שהופיעו כתוצאה מהטיפול השגוי, פנה לרופא מומחה לקבלת חוות דעת, ואם הוא מאשר כי יש יסוד לחשוב שזה מקרה של רשלנות רפואית, פנה לעורך דין המתמחה בתביעות רפואיות. משרד עורכי דין איתן פלג ייצג אותך בכל מקרה של תביעה על רשלנות רפואית. למשרד ניסיון של שנים רבות והצלחה מוכחת בתחום.


מוזמנים לקרוא בנוסף:
תאונות דרכים