הבריאות היא מאזן עדין ביותר שיכול להיות מושפע מכל דבר, גם באופן המפתיע ביותר, ופעמים רבות עובדה זו אינה פועלת לטובתנו. כך, נפגעי פוליו עשויים להפוך לקורבנות של הבריאות שלהם באופן בלתי צפוי ובשלב בחיים שבו הם עדיין אינם מצפים לאבד את היכולות המוטוריות שלהם. בסופו של דבר, תביעות רפואיות מהוות פעמים רבות את הדרך היחידה לקבל פיצויים נאותים המאפשרים לנהל חיים ברמה סבירה, לרבות טיפול רפואי הדרוש בהתפרצויות פוליו בגיל מאוחר (45 שנים לאחר ההתפרצות הראשונה בילדות).

מדוע חשוב לדאוג להגיש תביעות רפואיות במקרי פוליו?
בעולם המודרני יש דרכים שונות ומגוונות לקבל את המגיע על פי חוק. באופן טבעי, אנשים מעדיפים לפנות לעורכי דין על מנת למנוע מעצמם הליכים בירוקרטיים קשים. המשרד איתן פלג עוסק במימוש זכויות של נפגעי בריאות מכל הסוגים, על מנת ליצור את התנאים הטובים ביותר לשיקום מתמשך. על פי חוק הפיצויים לנפגעי פוליו שנקבע בשנת 2007, ניתן להגיש תביעות רפואיות על מנת לזכות להקלה משמעותית בקושי החיים היומיומי. באמצעות התביעה ניתן לקבל סטאטוס של 100% נכות וקצבה בהתאם, לצד שאר הזכויות הסוציאליות שאמנם אינן מחזירות את הבריאות, אך מאפשרות חיים מכובדים יותר.

מדוע אסור לדחות את התביעה?
נפגעי פוליו מהווים חלק בלתי מבוטל מהאוכלוסייה בישראל. הערמומיות של המחלה נעוצה בכך שהיא עשויה להתפרץ הרבה אחרי ההידבקות הראשונית ולהסב נזק נוירולוגי חמור שגורם לאובדן כושר עבודה מלא. תביעות רפואיות מהוות את הדרך הטובה ביותר להשיג את הפיצויים המגיעים על פי חוק, וככל שהאירועים יותר "טריים", כך התהליך עשוי להיות מוצלח יותר.

החשיבות של ליווי עורך דין בתהליך התביעה
עורך הדין איתן פלג עוסק מזה 16 שנה בייצוג של נפגעים רפואיים מול מוסדות שונים, כגון הביטוח הלאומי (שפעמים רבות מהווה את המכשול העיקרי והקשה ביותר בדרך למימוש הזכויות), גורמים האחראיים על הנזק שהוסב וכיוצא באלה. ראוי לציין שהפיצויים מגיעים גם להורי ילדים שנפגעו מהמחלה ולקו בשיתוק ילדים – במקרים אלה הפיצויים עשויים להיות קריטיים ביותר, משום שבאמצעותם  ניתן להתחיל בהליכי טיפול מהירים ולהעלות את הסיכויים לחיים פחות או יותר נורמטיביים גם עבור הילד וגם עבור המשפחה. 

תביעות רפואיות