מחלות מקצוע

 

לעתים, תנאי העבודה של אדם גורמים להתפתחות מחלות – מה שמוגדר בחוק כמחלות מקצוע. במקרים כאלו זכאי העובד לתשלומים מהביטוח הלאומי. כיצד מתנהלים במקרה שחולים במחלת מקצוע, ומדוע מומלץ לפנות לעורך דין שייצג אותך בתהליך?

מהי מחלת  מקצוע?

החוק מגדיר רשימה של מחלות שנחשבות מחלות עבודה. לצד כל מחלה מוגדרים אחוזי הנכות שנקבעים לה. הרשימה היא רשימה סגורה, שאי אפשר להוסיף לה מחלות נוספות, אולם, בית דין לעבודה יכול לקבוע כי פעולה חוזרת ונשנית שאדם ביצע במהלך שנות עבודתו הביאה לחבלה שניתן להחשיבה כמחלת עבודה. במשרד עורכי דין איתן פלג תקבל יעוץ וליווי צמודים של עורך דין נזיקין בצפון אשר ידריך אותך, ינהל עבורך את התביעה מול ביטוח לאומי, וידאג כי תקבל את ההכרה בהיותך נפגע  מחלת עבודה. 

מתי אדם נחשב כזכאי לפיצוי בגין מחלת עבודה?

על מנת שאדם יוכר כנפגע במחלת עבודה, עליו להוכיח שהמחלה הופיעה במסגרת העבודה, וכי קיים קשר בין העבודה והמחלה. כמו כן, על המחלה להיות רשומה ברשימת המחלות המוכרות כמחלות מקצוע ובנוסף, יש להוכיח כי בזמן התפרצות המחלה היא הייתה רשומה ברשימת מחלות העבודה.

מה צריך לעשות אדם שחלה במחלת עבודה?

אם איתרע מזלך וחלית במחלת עבודה, עליך לפנות דרך קופת החולים שלך למרפאה תעסוקתית, שם תיבדק על ידי הרופא, אשר במידה ויתרשם כי אתה נפגע מחלת עבודה, יפנה אותך למוסד לביטוח לאומי. בד בבד עם הפנייתך לביטוח הלאומי, ידווח הרופא לגורמי הפיקוח במשרד העבודה על המחלה. במסגרת הטיפול בתביעתך לביטוח הלאומי, תזומן לוועדה רפואית שתקבע את אחוזי הנכות שלך. עורך דין נזיקין בחיפה ממשרד עורכי דין איתן פלג ינחה אותך דרך כל השלבים של תהליך הכרתך כנפגע מחלת עבודה.
 
ייצוג וליווי עם קבלות

אם חלית במחלת עבודה, במשרד עורכי דין איתן פלג, יעמדו לרשותך עורכי דין נזיקין בצפון, המנוסים בהגשת תביעות בגין מחלות מקצוע ויוודאו שזכויותיך לא נשללות ממך. כעובד, אתה עלול להימצא בעמדת נחיתות מול המוסד לביטוח לאומי ומול המעביד, לשם כך טוב תעשה אם תפנה לעורך דין נזיקין בחיפה, שינחה, ייצג וילווה אותך עד שתקבל את המגיע לך על פי דין. 
דילוג לתוכן