רשלנות במעקב רפואי

מקרים של רשלנות רפואית הם מקרים שכיחים מאד לצערנו, בעיקר בשנים האחרונות. המודעות הרבה לצורך בטיפול הולם ובחינתו של הרופא המטפל הן במהלך הטיפול והן לאחריו, מובילים רבים, נפגעי רשלנות רפואית, לפנות לבית המשפט על ידי הגשת תביעה בעזרתם של משרדי עורכי דין בצפון, כמו משרד עורכי הדין איתן פלג. ישנם סוגים שונים של רשלנות רפואית, כשאחד מהם הוא רשלנות במעקב רפואי. רשלנות מסוג כזה היא במקרים בהם לא בוצע מעקב תקין אחר מצבו הרפואי של המטופל, מה שהוביל להתדרדרות במצבו והחרפת מחלתו.

מהי רשלנות מסוג כזה?

כשמדברים על רשלנות במעקב רפואי מתכוונים למקרים בהם הרופא המטפל לא עקב אחר המצב הרפואי של המטופל, מה שהחמיר את מצבו ואת מחלתו. ישנם לא מעט מצבים רפואיים שונים בהם יש צורך לבצע מעקב רפואי שוטף. למשל, במקרים של מחלות פסיכיאטריות שונות, בהן מקבלים המטופלים תרופות שלחלקן תופעות לוואי קשות, כמו במקרים של הריון למשל, המצריך מעקב רפואי שוטף כדי לשמור על בריאותה של האם ההרה ועל בריאותו של העובר, כמו במקרים שלאחר ניתוח, המצריך גם הוא מעקב רפואי שוטף ועוד. רשלנות במעקב רפואי תחשב ככזו במקרים בהם הרופא לא עקב באופן שוטף אחר המטופל הצורך תרופות שונות, תוך התייחסות למידת התאמתן לו, להשפעות שלהן עליו ובכלל לבחינת תסמינים שונים – האם הם קיימים. חוסר מעקב יכול להוביל לתופעות קשות מנשוא, ובמקרים נדירים אפילו למוות.

מה עושים?

במקרים של רשלנות במעקב רפואי חשוב לפנות אל משרדי עורכי דין בצפון כדי להגיש תביעה כנגד הגורם המטפל. כדי לזכות בתביעה כזו יש להוכיח שקיים קשר בין הנזק הרפואי שנגרם למטופל לבין החוסר במעקב הרפואי או ביצוע מעקב רפואי שאיננו מקצועי. רק לאחר שהוכח קשר זה תוך שימוש בממצאים שונים הממחישים זאת, לרבות תוצאות של בדיקות למיניהן, ייקבע בית המשפט כי התובע אכן זכאי לקבל את הפיצוי המגיע לו. מומלץ כמובן לפנות למשרד עורכי דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ותביעות של נזקי גוף כדי להגדיל את הסיכוי לזכות בתביעה. 

דילוג לתוכן