350 אלף ש"ח לעובדת סיעודית בשל תנאי עבודתה הקשים

מאת: משרד עו"ד איתן פלג
09/03/2021
פסק דין תקדימי קבע: פיצוי בסך 350,000 ש"ח למטפלת סיעודית בשל תנאי עבודתה הקשים.
בתום מאבק משפטי עיקש אשר ניהל משרדנו ניתן פסק דינו של בית המשפט השלום בנצרת (השופט קירס), אשר קיבל התביעה שנוהלה באמצעות משרדנו, ובאופן תקדימי חייב את המעביד – בית האבות "מעון נופים" לפצות את התובעת (כבת 69) בפיצוי מירבי וראוי בנסיבות העניין – כ 350,000 ש"ח.
בפסק דינו התקדימי קבע בית המשפט כי הנזקים הגופניים אשר נגמו לתובעת (פגיעה בכתף ובגב) נגרמו בשל תנאי עבודתה הקשים כמטפלת סיעודית, ובשל רשלנות בית האבות בהעסקת התובעת, ובשמירה על בריאותה.
יודגש כי לא קלה היתה דרכנו, ולאחר שבית המשפט השלום דחה בתחילה את התביעה (השופט סרחאן), זכה משרדנו בערעור אשר הוגש לבית המשפט המחוזי, הדיון בתביעה הוחזר לבית המשפט השלום לשופט אחר (השופט קירס) – וכעת הושלמה מלאכתנו, והצדק נעשה ונראה.
עוד נבהיר כי במקביל לתביעת הנזיקין אשר ניהלנו, ייצגנו התובעת גם במאבקה המשפטי מול המוסד לביטוח לאומי. בסיום מאבק משפטי זה חוייב המוסד לביטוח לאומי ע"י ביה"ד לעבודה להכיר בפגיעה, ובהמשך לכך שילם לתובעת מענק נכות בשיעור של כ 70,000 ש"ח נוספים.
פסק דין זה מהווה בשורה של ממש לכלל ציבור המטפלים הסיעודיים והרפואיים, אשר עושים עבודה החשובה, המאומצת והשוחקת במסירות, ומקווים כי יהיה בו כדי לבסס זכאותם לפיצוי במקרים המתאימים.
דילוג לתוכן